ICD14T1NTL20M
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
M12 MALE D-CODE, STRAIGHT, RJ45,
Catalog
Between Series Adapter Cables
DataSheet
ICD14T1NTL20M PDF
Type Description
Series:IndustrialNetâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Circular 04 pos Male to RJ45, 8p4c
Length:65.62' (20.00m)
Cable Type:Round
Color:Teal
Shielding:Shielded
Usage:Cat5e, Industrial Environments - IP67, IP68, PoE+
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
P581-010-VGA-V2
P581-010-VGA-V2
DISPLAYPORT TO DVI CABLE M/M 10'
SYSTEM CABLE
142M2X25010
142M2X25010
CABLE, 1.0M, M12 JACK TO RJ45 P
11TS115-2
11TS115-2
SWITCH TOGGLE SPST 20A 125V