IVUC-E-450
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
CBL M8-4 TO RJ45
Catalog
Between Series Adapter Cables
DataSheet
IVUC-E-450 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Connector Type:Circular 04 pos Female to RJ45, 8p4c
Length:50.00' (15.24m)
Cable Type:Round
Color:Green
Shielding:Shielded
Usage:Industrial Environments - IP68
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BCC0E92
BCC0E92
CONNECTION 1=M12X1-MALE, STRAIGH
RJ45 - M12 X-CODE CABLE ASSY 1M
PXPTPU12FIM08XRJ020PU
PXPTPU12FIM08XRJ020PU
CBL ASSY M12 X TO RJ45 2M
IVUC-E-450
IVUC-E-450
CBL M8-4 TO RJ45
LNJ206R5RUX
LNJ206R5RUX
LED RED DIFFUSED SMD
AQS210T2SX
AQS210T2SX
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
MWLT450-1005-I-S
MWLT450-1005-I-S
MEDICAL 450W U-CHANNEL SIDE FAN