Q-7103L00050.5M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJ/SMB-SJ G316 0.5M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-7103L00050.5M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to SMB
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:SMB Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz