4964-SS-36
Manufacturer
Pomona Electronics
VIGOR # :
Description
CBL ASSY BNC PLUG-PLUG RG58 36"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
4964-SS-36 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:10 kHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:50°C