Q-340340005108I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/SMA-RP G316 108I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-340340005108I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz