Q-3800B000H012I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/BNC-SJB G142 12I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3800B000H012I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz