Q-2S00B000H036I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RJB/BNC-SJB G142 36I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2S00B000H036I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:SMA Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz