Q-7204W0008072I
Description
SMA-SJ/TNC-RP RG58 72I
DataSheet
Q-7204W0008072I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to TNC
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:TNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz