Q-31019000H009I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJB/MCX-RP G142 9I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-31019000H009I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:9.000" (228.60mm)
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz