Q-3G04S000M048I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/TNC-SJB LMR24 48I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3G04S000M048I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:TNC Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:LMR 240
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz