Q-2W00P00050.5M
Description
SMA-SJB/HDBNC-SJB G316 0.5M
DataSheet
Q-2W00P00050.5M PDF
Part Status:Active
Style:HD-BNC to SMA
1st Connector:HD-BNC Jack
2nd Connector:SMA Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz