LSA29-N1N3-S18
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY N M - N F BKH 18"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LSA29-N1N3-S18 PDF
Type Description
Series:LSA
Package:Bag
Part Status:Active
Style:N-Type to N-Type
1st Connector:N-Type Jack
2nd Connector:N-Type Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:3.58mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:Blue
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CB1.32-2IPX-6IN
CB1.32-2IPX-6IN
CBL ASSY IPX MHF1 PLG-PLG 6"
Q-6804F0005003M
Q-6804F0005003M
SMA-SP/TNC-SJB G316 3M
SMA STRAIGHT PLUG TO SMA STRAIGH
CIR BRKR THRMMAG 8A 277VAC 50VDC
LSA29-N1N3-S18
LSA29-N1N3-S18
CBL ASSY N M - N F BKH 18"