Q-3G059000M084I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/TNC-SP LMR24 84I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3G059000M084I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:84.0" (2.1m) 7.0'
Cable Type:LMR 240
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz