WFL-2LPHF6-04N1TV-A-100
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CBL ASY W.FL2-CBL PLG-CBL 3.937"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
WFL-2LPHF6-04N1TV-A-100 PDF
Type Description
Series:W.FL
Package:Bag
Part Status:Active
Style:W.FL to W.FL
1st Connector:W.FL Plug, Right Angle
2nd Connector:W.FL Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:3.937" (100.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:White
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C