ASMG015X113S17
Manufacturer
Siretta
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA-UMCC 5.906"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
ASMG015X113S17 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC) to SMA
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:5.906" (150.00mm)
Cable Type:1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz