CSI-UFFR-100-UFFR
Description
CBL ASSY UMCC PLUG-PLUG 3.937"
DataSheet
CSI-UFFR-100-UFFR PDF
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC)
1st Connector:U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Connector:U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:3.937" (100.00mm)
Cable Type:1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz