Q-67067000M036I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/SMA-SP LMR24 36I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-67067000M036I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to RP-SMA
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:RP-SMA Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:LMR 240
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:8 GHz