095-909-176M050
Description
N-TYPE STRAIGHT PLUG TO N-TYPE S
DataSheet
095-909-176M050 PDF
Type Description
Series:ARC
Package:Bag
Part Status:Active
Style:N-Type to N-Type
1st Connector:N-Type Plug
2nd Connector:N-Type Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:LMR 240
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz