175101-R1-10.00
Manufacturer
Connex (Amphenol RF)
VIGOR # :
Description
CBL ASSY N TYPE PLUG .085 10"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
175101-R1-10.00 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:N-Type to N-Type
1st Connector:N-Type Plug
2nd Connector:N-Type Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:10.000" (254.00mm)
Cable Type:Hand Formable .085
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms