Q-3B01Q0005108I
Description
SMA-SP/MMCX-SP G316 108I
DataSheet
Q-3B01Q0005108I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MMCX
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:MMCX Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz
Color:-
Features:Shielded
Operating Temperature:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
Q-3100F000H0.5M
Q-3100F000H0.5M
SMA-SJB/BNC-RP G142 0.5M
CBL ASSY BNC PLUG RG174 18"
HD-BNC STRAIGHT PLUG TO 1.0/2.3
Q-3B01Q0005108I
Q-3B01Q0005108I
SMA-SP/MMCX-SP G316 108I
NETWORK SWITCH-UNMANAGED 4 PORT
AX7PAF2-106.2500C
AX7PAF2-106.2500C
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVPECL