Q-6801F0005108I
Description
SMA-SP/MCX-SP G316 108I
DataSheet
Q-6801F0005108I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to MCX
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:MCX Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz