PTWM-24-78
Manufacturer
Vitelec / Cinch Connectivity Solutions
VIGOR # :
Description
CBL ASSY TWINAX PLUG TWINAX 24"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
PTWM-24-78 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:Twinax to Twinax
1st Connector:Twinax Subminiature Patch Plug
2nd Connector:Twinax Subminiature Patch Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:Twinaxial
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:78 Ohms