Q-0D00300051.5F
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
BNC-RP/BNC-SJ G316 1.5F
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-0D00300051.5F PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:BNC Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz