R-CX-1101-600
Description
RG58C SMA(M) - N-TYPE(F) 50'
DataSheet
R-CX-1101-600 PDF
Type Description
Series:R-CX-1101
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to N-Type
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:600.0" (15.2m) 50.0'
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C