Q-2P05A0005001M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RJB/FKRAZ-SP G316 1M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2P05A0005001M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to Fakra II
1st Connector:SMA Jack, Right Angle
2nd Connector:Fakra II (Gen 2.0) Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz