Q-3904Z000M036I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/TNC-RP LMR24 36I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3904Z000M036I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:TNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:LMR 240
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz