PX0414/1M50
Manufacturer
Bulgin
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMB RG174 4.9'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
PX0414/1M50 PDF
Type Description
Series:Buccaneer®
Package:Box
Part Status:Active
Style:SMB to Cable
1st Connector:SMB Jack
2nd Connector:Cable (Round)
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:-
Length:59.1" (1.5m) 4.9'
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
W9003
W9003
CBL ASSY RP-SMA-UMCC 3"