Q-3100A000H108I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJB/BNC-SJB G142 108I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3100A000H108I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:SMA Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz