Q-6702K000M060I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/N-SP LMR24 60I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-6702K000M060I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to N-Type
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:N-Type Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:LMR 240
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz