MS156LH1-HRMJ-088V300A
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA-MS-156 11.811"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
MS156LH1-HRMJ-088V300A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:SMA to MS-156
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MS-156 Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:11.811" (300.00mm)
Cable Type:-
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:-
Features:-
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C