Q-3700U000D024I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/HDBNC-RP LMR19 24I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3700U000D024I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:HD-BNC to SMA
1st Connector:HD-BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:LMR 195
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz