A-1PA-178-100N2
Manufacturer
Connex (Amphenol RF)
VIGOR # :
Description
CBL ASSY UMCC PLUG RG178 3.937"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
A-1PA-178-100N2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
1st Connector:U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
2nd Connector:U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:3.937" (100.00mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz
Color:Natural
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C