FMA28-PFPF-S24
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMP F TO SMP F 24"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
FMA28-PFPF-S24 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMP to SMP
1st Connector:SMP Jack
2nd Connector:SMP Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:Hand Formable .085
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:Gray
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C