TSA89-E1E1-S36
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
FLEXIBLE TEST CABLE 3.5MM MALE
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
TSA89-E1E1-S36 PDF
Type Description
Series:TSA
Package:Bag
Part Status:Active
Style:3.5mm to 3.5mm
1st Connector:3.5mm Plug
2nd Connector:3.5mm Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:4.95mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:40 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C