Q-7200L0008072I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJ/BNC-SP RG58 72I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-7200L0008072I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to BNC
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz