Q-2W05G0005006I
Description
SMA-SJB/HDBNC-RP G316 6I
DataSheet
Q-2W05G0005006I PDF
Part Status:Active
Style:HD-BNC to SMA
1st Connector:HD-BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:SMA Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz