Q-3600L0008060I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/BNC-SP RG58 60I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3600L0008060I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz