Q-3C012000R024I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/MCX-SJB G316D 24I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3C012000R024I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:MCX Socket
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:RG-316 DS
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz