CBG-2IPX-8.5IN-6O
Manufacturer
Lighthorse Technologies Inc.
VIGOR # :
Description
CBL ASSY IPX MHF1 PLG-PLG 8.5"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CBG-2IPX-8.5IN-6O PDF
Type Description
Series:MHF1
Package:Bag
Part Status:Active
Style:IPEX MHF1 to IPEX MHF1
1st Connector:IPEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector:IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:8.500" (215.90mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Beige
Features:Opposite Orientation, Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C