415-0199-MM500
Manufacturer
Vitelec / Cinch Connectivity Solutions
VIGOR # :
Description
BNC MALE TO SMA MALE, RG174, 500
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
415-0199-MM500 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C