Q-2V01F0003108I
Description
SMA-SJ/MCX-SP G174 108I
DataSheet
Q-2V01F0003108I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MCX Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz