HK-2P-MC1-A-60IN
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CBL ASSY 2.92MM PLUG-PLUG 5'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
HK-2P-MC1-A-60IN PDF
Type Description
Series:2.92mm
Package:Bag
Part Status:Active
Style:2.92mm to 2.92mm
1st Connector:2.92mm Plug
2nd Connector:2.92mm Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:-
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms