U-1PU-113-200B2
Manufacturer
Connex (Amphenol RF)
VIGOR # :
Description
AMC4 PLUG TO AMC4 PLUG ON 1.13MM
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
U-1PU-113-200B2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:AMC4 to AMC4
1st Connector:AMC4 Plug, Right Angle
2nd Connector:AMC4 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:7.874" (200.00mm)
Cable Type:1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C