Q-2S00S000H024I
Description
SMA-RJB/HDBNC-SJB G142 24I
DataSheet
Q-2S00S000H024I PDF
Part Status:Active
Style:HD-BNC to SMA
1st Connector:HD-BNC Jack
2nd Connector:SMA Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz