095FJZFJZAG-012
Description
FAKRA STRAIGHT JACK TO FAKRA RIG
DataSheet
095FJZFJZAG-012 PDF
Part Status:Active
Style:Fakra to Fakra
1st Connector:Fakra III (Gen 3.0) Jack
2nd Connector:Fakra Gen 3.5 Fakra Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C