Q-360550008.25M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/TNC-SP RG58 0.25M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-360550008.25M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:9.843" (250.00mm)
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz