Q-3C04H000R048I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/TNC-SJB G316D 48I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3C04H000R048I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:TNC Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:RG-316 DS
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz