Q-710110005003I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJ/MCX-SJ G316 3I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-710110005003I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to MCX
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:MCX Socket
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:3.000" (76.20mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz