Q-3B01I0005002M
Description
SMA-SP/MMCX-SJB G316 2M
DataSheet
Q-3B01I0005002M PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MMCX
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:MMCX Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz