CB1.37-2IPX-12.5IN-6O
Description
CBL ASSY IPX MHF1 PLG-PLG 12.5"
DataSheet
CB1.37-2IPX-12.5IN-6O PDF
Type Description
Series:MHF1
Package:Bag
Part Status:Active
Style:IPEX MHF1 to IPEX MHF1
1st Connector:IPEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector:IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:12.50" (317.50mm)
Cable Type:1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Blue
Features:Opposite Orientation, Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C